Sport

Ja kur do të luaj Kosova ndaj Bregut të Fildisht (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 00:36 | 23 May 2018

Kombëtarja e Kosovës në futboll do luaj dy takime miqësore gjatë fundit të muajit majt dhe fillimit të muajit qershor.

Fillimisht me 29 maj do luaj ndaj Shqipërisë në Zvicërr, më sakt në Cyrih e më pas me 3 qershor edhe ndaj Kombëtarës së njohur, afrikane, Bregu i Fildisht.

Ishte faqja zyrtare e Werder Bremen që ka publikuar se futbollisti i tyre Milot Rashica, antari i Kombëtarës së Kosovës, do jetë i ftuar për dy ndeshjet e Kosovës, duke publikuar edhe datat e ndeshjeve, të lartë cekura.

Të tjera