Lifestyle

Ja kur do t’iu jepet fund ndryshimit të akrepave të orës

Autori: Gazeta inFokus 16:52 | 16 September 2018

Në prill të vitit 2019, shtetet anëtare të Bashkimit Evropian do të votojnë nëse janë pro ose kundër ndryshimit të orës.

Kështu ka deklaruar komisionarja evropiane për Transportin, Violeta Bulc.

Megjithëse një vendim i shumëpritur dhe i votuar nga shumë shtetas evropianë në një sondazh të pak muajve më parë, ekziston ende frika se Evropa mund të përfshihet nga kaosi i zonave të ndryshme orare.

Bulc ka thënë se shtetet anëtare kanë kohë deri në prill të vitit 2019 për të vendosur nëse do të qëndrojnë përfundimisht me orarin e marsit apo të tetorit.

Të tjera