Sport

Juventus mbetet ‘gojë hapur’, ja se ku po transferohet Can

Autori: Gazeta inFokus 11:04 | 07 December 2017

Është raportuar se Inter mund ta përmbysë lëvizjen e Juventusit për mesfushorin e Liverpoolit, Emre Can këtë verë, transmeton ORAinfo.

Ylli gjerman njihet si një objektiv për bardhezinjtë dhe ata kishin një marrëveshje me lojtarin verën e kaluar, por Reds nuk pranoi ta shiste.

Megjithatë, Tuttosport po raporton se Interi është gjithashtu i interesuar, pasi e shohin mesfushorin si një përshtatje ideale për një formacion 4-3-3.

 

Ndërsa Juve është ende në pozitë tani jo të lakmueshme, Nerazzurët mund të përforcohen me Can nëse ata do ta sigurojnë vend  në Ligën e Kampionëve këtë sezon./ORAinfo/

Etiketa:

Të tjera