Sport

Juventus – Tottenham, formacionet e skuadrave

Autori: Gazeta inFokus 11:32 | 13 February 2018

Janë publikuar formacionet për superpërballjen e cila do të zhvillohet në stadiumin e Torinos ‘Allianz Stadium’ ndërmjet Juventusit dhe Tottenhamit.

Ky takim zhvillohet në kuadër të Ligës së Kampionëve, e cila rikthehet në këtë javë, pas një pauze prej më shumë se një muaji, shkruan infokusi.

Tanimë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet e mundshme për takimin i cili zhvillohet sonte (e martë) me fillim nga ora 20:45.

Këto janë formacionet e përballjes së madhe ndërmjet Juventus dhe Tottenham.

Juventus: Buffon, De Sciglio, Benatia, Chiellini, Alex Sandro, Khedira, Pjanic, Sturaro, Douglas Costa, Higuaín, Mandzukic.

Tottenham: Lloris, Trippier, Sánchez, Vertonghen, Son, Dembélé, Dier, Davies, Eriksen, Alli, Kane.

Etiketa:

Të tjera