Kuzhina

Kek me limon

Autori: Gazeta inFokus 17:18 | 24 November 2017

Përbërësit

3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
gjysmë gote vaj
3 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
1 limon

Hapat

1
Limonin e pastrojmë dhe e premë në copa të vogla, ia largojmë thelbat dhe e vendosim në blendar për zvogëlim.

2
Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë, i përzieni rreth 4 minuta pastaj ia bashkangjisni përbërësit e tjerë, duke ia shtuar edhe limonin e grimcuar.

3
Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe pak miell, në të e derdhni glazurën e kekut.

4
Kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 45 minuta.

5
Pas pjekjës kekun e mbuloni më një leckë për tu zbutur, e preni në copa të vogla dhe e shërbeni të ngrohtë.

6
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera