Kuzhina

Kek me spinaq

Autori: Gazeta inFokus 15:34 | 18 January 2018

Përbërësit
3 vezë
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë vaj vegjetal
1 gotë spinaq
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
7 lugë të gjellës miell
3 lugë të gjellës krem të lajthisë
3 lugë të gjellës gjalpë
200 gr çokollatë me qumësht

Hapat
1
Vezët dhe sheqer pluhurin e derdhim në një enë dhe e përziejmë me mikser.

2
Spinaqin e vendosim në një tenxhere të vogel për zierje, pas zierjës ia bashkangjesim glazurës.

3
Ia shtojmë pluhur pjekjën, vajin vegjetal, vaniljën, miellin dhe e përziejmë e gjitha glazurën.

4
Glazurën e kekut e derdhim tek ena e pjekjës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

5
Pas pjekjës kekun e shtypim dhe ia shtojmë 2-3 lugë të gjellës krem të lajthisë dhe 3 lugë të gjellës gjalpë të shkrirë.

6
Kekun e vendosim në një drasë dhe e premë në copa të vogla, kekun e vendosim në frigorifer për ngrijre rreth 3-4 orë.

7
Pas ngrierjës përmbi ia derdhim çokollatën e shkrirë dhe lajthitë.

8
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera