Sport

Kjo është lista e Anglisë për Botërorin në Rusi

Autori: Gazeta inFokus 15:36 | 16 May 2018

Kombëtarja e Anglisë ka publikuar listën e plotë të futbollistëve pjesëmarrës në Kupën e Botës “Rusi 2018”.

Kampionati Botëror nis nga 14 qershori i këtij viti dhe mbaron më 14 korrik. Trajneri, Gareth Southgate ka publikuar listën me 23 futbollistë, që do të luajnë në Botëror.

LEXO EDHE: Ramos: “Kemi një mundësi të artë për të treguar edhe një herë se ne jemi mbretër të Evropës”

Kjo është lista e Anglisë për Botërorin në Rusi.

Të tjera