Fun & Video

Kjo është rruga drejt ferrit (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 13:47 | 17 July 2017

Rruga më e rrezikshme në botë, një udhë që duket se të con drejt ferrit,  ku kanë humbur jetën dhjetëra udhëtare vitet e fundit, ndodhet në Turqi.

Sipas një organizate që hulumton rrugët më të rrezikshme në botë, rruga “D915 Bayburt” është në vendin e parë.

Kjo rrugë është 50 kilometra e gjatë dhe ka 29 kthesa shumë të rrezikshme.
Rruga, që ishte ndërtuar nga ushtarët rus më 1916-ën.

Ajo është aq rrezikshme sa në disa kthesa është shumë e vështirë  të kthehesh për shkak se nuk ka anësore dhe mund të biesh nga një lartësi marramendëse

Etiketa:

Të tjera