Sport

KONFIRMOHET ! Ylli i madh i Manchester City-it, po largohet

Autori: Gazeta inFokus 19:12 | 14 November 2017

Claudio Bravo dëshiron të largohet nga Manchester City sa më shpejt që të jetë e mundur, dhe do të përpiqet të detyrojë një dalje në janar, sipas raporteve nga Spanja, përcjell ORAinfo.

Kiliani u bashkua me Mancunians për t’u lidhur me trajnerin e vjetër Pep Guardiola verën e kaluar për 19.9 milion €. Ish-portieiri  i Barcelonës shpejt u bë i njohur për raportin e tij.

34-vjeçari është dy herë kampion i Copa Libertadores, dhe gjithashtu ka ngritur Ligën e Kampionëve me Barcelonën.

Problemi është, ai është në stol dhe kjo është arsyeja e tij pse ai dëshiron të largohet.

Etiketa:

Të tjera