Lajme

Kryeministri Haradinaj jep lamtumirën e fundit Komandant “Gurit”

20:14 | 13 March 2018 Autori: Infokusi

Lajmin për vdekjen e bashkëluftëtarit të tij, Kryeministri Haradinaj e mori me pikëllim të thellë. Kryeministri e ka ngritur lartë jetën dhe veprën e luftëtarit të UCK-së, Jehtulla Qarri, i njohur si Komandant “Guri”.

Kryeministri Haradinaj ishte i pranishëm në varrimin e komandant “Gurit”, që u bë këtë të martë.

Për të dhënë lamtumirën e fundit për bashkëluftëtarin e UCK-së, Kryeministri Haradinaj ka vendosur dhe mbi varrin e komandantit./Infokusi.com

Të tjera