Lajme

Kryeparlamentari Veseli shpreh ngushëllime për vdekjen e Jetullah Qarrit

20:08 | 13 March 2018 Autori: Infokusi

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka ngushëlluar familjen e të ndjerit Jetullah Qarrit, i njohur edhe si Komandant “Qarri”.

Veseli ka thënë se komandant Guri do ti mungoj shumë, ndonëse kujtimi për të nuk do të shuhet kurrë.

Postimi i plotë i Veselit:

“Sot i dhamë lamtumirën e fundit bashkëluftëtarit të shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jetullah Qarri, komandant Guri siç e thërrisnim ne. Do të na mungojë shumë, por kujtimi për të, nuk do të shuhet kurrë. Ngushëllime familjes dhe të gjithë miqve!” ka shkruar Veseli në facebook./Infokusi.com

Të tjera