Uncategorized

Kurti dhe Kadaj- Bujupi mbesin në paraburgim

Autori: Gazeta inFokus 10:03 | 07 December 2017

Derisa në Gjykatën Themelore në Prishtinë po zhvillohet seanca gjyqësore kundër katër deputetëve të VV-së për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvendin e Kosovës, nga Gjykata e Apelit vjen lajmi se Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi do të vazhdojnë të mesin në paraburgim pavarësisht kërkesave të tyre për lirim.

Pra pas vendimit të Apelit që të refuzohet kërkesa e tyre, Kadaj- Bujupi dhe Kurti vazhdojnë të jenë në paraburgim, ashtu siç edhe ka përcaktuar Gjykata Themelore, deri në momentin e marrjes së vendimit të ri.

Të tjera