Sport

Ky është klubi me tifozerinë më të zjarrtë në Premier League

14:41 | 16 April 2018 Autori: Infokusi

Premier League dhe skuadrat angleze në përgjithësi, ka kohë të gjatë që njihen se kanë disa prej tifo grupeve më të zjarrta në futbollin evropian.

Së fundmi nga “Sky Sports”, është kryer një votim me mbi 4000 tifozë të klubeve nga Premier League, të cilët votuan për klubin me tifozerinë më zjarrtë si vendas, e po ashtu edhe si mysafir.

Janë tifozët e skuadrës së Liverpool, të cilët janë shpallur si më të zhurmshmit dhe më të flaktë në Premier League sipas këtij votimi.

Shumica e këtyre mbi 4000 tifozëve që kanë votuar për këtë hulumtim të “Sku Sports”, janë shprehur se përkrahësit e Liverpool janë më të zhurmshmit si në “Anfield”, por po ashtu edhe kur janë si mysafir.

Në vendin e dytë sipas këtij votimi, janë pozicionuar tifozët e ata të Newcastle, kurse në të tretin janë tifozët e Crystal Palace.

Njëri nga klubet me numrin më të madh të tifozëve në botë, Manchester United, janë të katërtit, derisa top pesëshen e përmbyllin tifozët e Stoke City si më të zhurmshmit.

Po ashtu nga ky votim, himni më i votuar ka dalë ai i Liverpool “You’ll Never Walk Alone”, i përcjell nga himni i West Ham “I’m Forever Blowing Bubbles’”, kurse vendin e tretë e ka zënë himni i Stoke City “Delilah”.

Etiketa:

Të tjera