Lajme

Ky është urimi i Albulena Haxhiut, për kryetarin e zgjedhur Albin Kurtin

Autori: Gazeta inFokus 22:48 | 21 January 2018

Anëtarja e VV-së, Albulena Haxhiu përmes një shkrimi në Facebook, ka uruar kryetarin e zgjedhur Albin Kurtin.

Ajo ka shkruar se Kurtin e presin punë të mërdha përpara, dhe së bashku e me vullnet do t’i realizojnë qëllimet e përbashkëta.

Më poshtë mund ta shikoni postimin e plotë në Facebook:

Faleminderit gjithë aktivistëve që me punën e tyre e mundësuan këtë proces demokratik.

Faleminderit gjithë anëtarëve që shfrytëzuan të drejtën e tyre në zgjedhjet e brendshme.Kryetari i ri i Lëvizjes tonë, Albin Kurti, ka punë të mëdha përpara. Së bashku e me vullnet do t’i realizojmë qëllimet e përbashkëta.

Me angazhim, besim, guxim e dije.

Republika e Kosovës dhe qytetarët, më shumë se asnjëherë tjetër, kanë nevojë për nje koncept dhe program si të Lëvizjes dhe një aktivist e politikan si Albini.

Të tjera