Lajme

LDK ngushëllon familjen e Paçakut

Autori: Gazeta inFokus 15:37 | 17 May 2018

Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një telegram ngushëllimi, ka ngushëlluar familjen e të ndjerit, ish-deputetit Kujtim Paçakut.

LDK është shprehur e pikëlluar me vdekjen e ish-deputetit, njëkohësisht ka thënë se Paçaku ishte shembull i sjelljes dhe komunikimit.

 “Me dhembje të thellë morëm lajmin për vdekjen e papritur të kolegut dhe veprimtarit Kujtim Paçakut. Kujtimi ishte shembull i sjelljes, komunikimit dhe artikulimit, në Kuvendin e Kosovës, në aktivitetet e komunitetit të tij dhe kudo që ishte. Ngushëllime familjes Paçaku miqve e bashkëveprimtarëve dhe qytetarëve të Kosovës”, thuhet në telegram ngushëllimin e LDK-së./Infokusi.com

Të tjera