Kuzhina

Lëng portokalli për kalori të tepërta!

Autori: Gazeta inFokus 15:50 | 14 November 2017

Dëshironi detoksikim natyral të organizmit? Është e lehtë, ju duhet ti drejtoheni “portokallit” për ndihmë. Portokalli më së miri do të ndihmojë në kthimin e tretjes në funksion të plotë pas përfitimit të tepërt të yndyrave dhe sheqerit.

Të gjithë ne me padurim i presim festat, dhe janë pikërisht koha e tyre kur ne mbushemi me ëmbëlsira dhe delikatesa të ndryshme, saqë nuk do të mund të marrim frymë lehtë, poashtu edhe nuk mund të ecni. Prandaj përdorni portokallin dhe shtesat e tjera të cilat përgatiten lehtë, veprojnë shpejt dhe janë shumë efikase.

Më poshtë po ua sjellim dy shembuj për përfitimin e këtij lëngu qudibërës.

Frape nga portokalli

2 portokaj
një gotë jogurt
një banane
një lugë mjaltë
një lugë lëng limoni

Të gjithat këto të vendosen në mikser, të përzihen dhe ju pastaj kënaquni me frapenë e shijshme dhe të shëndetshme.

Lëngu i portokallit

4 portokaj
një lugë mjaltë
një lugë lëng limoni.

Kënaquni me shijen e këti lëngu

Etiketa:

Të tjera