Lajme

Limaj: E kam vizituar Mustafën, shpresoj t’i kthehet sa më shpejt politikës

Autori: Gazeta inFokus 22:19 | 26 April 2018

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka bërë të ditur se e ka vizituar kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas kthimit të tij nga Gjermania, ku qëndroi disa muaj për trajtim mjekësor.

Limaj, njëherësh zëvendëskryeministër i vendit, ka thënë në emisionin “Pressing”, me Leonard Kerqukin, në televizionin T7, se pas kthimit në Kosovë, ai ka vizituar ish-kryeministrin Mustafa në shtëpinë e tij, në Prishtinë.

Limaj ka thënë se Mustafa është mirë me shëndet dhe shpreson që sa më shpejt t’i kthehet skenës politike.

Me ish-kryeministrin e Kosovës, Limaj ka thënë se ka raporte të mira, dhe se miqësia dhe respekti me të është ndërtuar gjatë kohës kur ishte zhvilluar fushata për kryetar të Prishtinës.

Të tjera