Lajme

Lista e deputetëve të VV-së që nuk morën pjesë në tubimin e Kurtit

Autori: Gazeta inFokus 19:58 | 13 January 2018

Kandidati për kryetar të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka prezantuar platformën para anëtareve e aktivistëve të kësaj partie.

Ndër të tjera, Kurti ka theksuar se si çështje që do trajtohet me shumë rendësi në Vetëvendosje janë barazia gjinore, organizim i aktivistëve në baza profesionale, avancimi i demokracisë, së brendshme dhe asaj të jashtme, e të tjera.

Por, kur Kurti fliste për platformën e Lëvizjes, nga 32 deputetë sa ka Vetëvendosje në Kuvend në këtë legjislaturë, vetëm 12 prej tyre ishin të pranishëm në këtë ngjarje, duke përfshirë këtu edhe vet Kurtin.

Duhet ditur se Kurti është kandidati i vetëm për kryetar të VV-së në votimin që mbahet më datën 21 janar, ndërsa grupi ‘i të dorëhequrve’ ka kërkuar nga ai që të mos kandidojë për kryetar.

Ju sjellim listën e plotë e deputetëve të VV-së që nuk ishin të pranishëm në fjalimin e Kurtit:

 • Dardan Molliqaj
 • Visar Ymeri
 • Dardan Sejdiu
 • Aida Dërguti
 • Fisnik Ismaili
 • Donika Kadaj
 • Rexhep Selimi
 • Dukagjin Gorani
 • Driton Çaushi
 • Faton Topalli
 • Frashër Krasniqi
 • Shqipe Pantina

Të tjera