Fun & Video

Luani grabitqar vret zebrën për 30 sekonda

Autori: Gazeta inFokus 14:03 | 10 February 2018
Çdo vit mbi një milion kafshë të egra, duke përfshirë zebrat përfshijnë vendet e Serengetit, duke e bërë atë një parajsë për grabitqarët që jetojnë aty.

Më poshtë do të shihni se si vetëm në 30 sekonda, një luan ka gjuajtur për zebrën, shkruan lajmi.net

Fakti që zebra ka qenë e vogël dhe me këtë arsye luani e ka kapur më lehtë, nuk do të thotë se fuqia e luanit është e pamjaftueshme për të qenë grabitqar i zebrave të mëdha.

Shikoni videon më poshtë. 

Etiketa:

Të tjera