Kuzhina

Luleshtrydhe me çokollatë

Autori: Gazeta inFokus 12:58 | 16 January 2018

Përbërësit
500 gr luleshtrydhe
200 gr çokollatë
200 ml ajkë e freskët
100 gr gjalpë

Hapat
1
Vendosni ajkën në vlim në një tenxhere, në zjarrë mesatare, pastaj largojeni.

2
Shtoni gjalpin, çokollatën dhe trazojeni derisa kjo e fundit të tretet dhe të përfitoni një masë të shëndritshme.

3
Zhytini përgjysmë luleshtrydhet, vendosni në një letër kuzhine dhe lëreni kremin të forcohet.

4
Zhytini sërish në çokollatë që të dyfishoni trashësinë e kremit, vendosni në frigorifer derisa ti shërbeni.

 

Të tjera