Fun & Video

Lundrimin në anije luksoze kthehet në ‘orgji me konsum të tepruar droge’ (Foto)

21:38 | 15 June 2018 Autori: Infokusi

Udhëtarët që paguan nga 1,600 euro për një lundrim pesëditor nëpër detin Mesdhe, mbetën të zhgënjyer pasi gjithçka përfundoi pas një dite.

Zyrtarët e Vision of Seas kanë bërë ankorim emergjent në Kanë të Francës, pasi udhëtarët dolën prej kontrolli dhe gjithçka është kthyer në makth, transmeton Telegrafi.

“Më lehtë mund të blije kokainë, se sa të vinte pija e porositur. Gati të gjithë ishin në ekstazë të vrazhdë, befasohem se si askush nuk vdiq” ka thënë një udhëtar në kushte anonimiteti.

I njëjti burim ka thënë se kishte edhe ‘skena të marrëdhënieve seksuale dhe orgji, ku të përfshirët konsumonin kokainë mbi njëri-tjetrin’.

Imazhet e shkrepura në brendi, i tregojnë pasagjerët që kishin humbur vetëdijen dhe ishin shtrirë nëpër korridore, teksa pishina kryesore ishte mbushur me të vjella.

Anija që u nis prej Barcelonës, është boshatisur në Kanë, për tu kthyer e zbrazët në Spanjës – ka një nivel të lartë luksi dhe është përdorur për filmimin e një ‘realitu shoë’ britanik.

Raportohet se kanë filluar hetimet dhe do të intervistohen të dyshuarit, për të zbuluar shkaktarët e rastet. Shumë udhëtarë të zhgënjyer, pritet ta padisin organizatorin dhe të kërkojnë kompensim.

Të tjera