Sport

Maradona shokon të gjithë: Ja pse u eliminua Italia

Autori: Gazeta inFokus 18:43 | 14 November 2017

Diego Maradona thotë se është ndier i trishtuar që Italia, një nga skuadrat më të mëdhenj nuk janë kualifikuar për Kupën e Botës, por ata sipas yllit argjentinas  kanë luajtur si Suedia  duke kaluar topin, pa pasur një qëllim të artë.

Azzurrët barazuan në 0-0 në play-off mbrëmë, duke humbur 1-0 në Solna, dhe legjenda e Napolit nuk ishte e impresionuar me performancën e tyre.

“Më vjen keq që Italia nuk është kualifikuar në Kupën e Botës,” shkruante Maradona në faqen zyrtare të Facebook.

“Italianët gjithmonë ofrojnë një prirje të caktuar në turne. Unë pashë ndeshjen dhe mua më duket se Italia luajti si Suedia, duke kaluar topin pa ndonjë drejtim të caktuar.

 

”  Është e trishtueshme që Italia, një nga të mëdhenjtë, është lënë jashtë Kupës Botërore të Rusisë … “, ka deklaruar Maradona./ORAinfo/

Etiketa:

Të tjera