Sport

Mbyllen takimet e ditës së sotme në Vala Superligë, këto janë rezultatet

14:57 | 24 February 2018 Autori: Infokusi

Sot janë zhvilluar tre ndeshjet e xhiros së 20 -të të Vala Superligës së Kosovës në futboll, të cilat kanë filluar nga ora 13:00, shkruan infokusi.

Besa është mposhtur në Pejë nga Trepça ’89, me rezultatin 0:1, ndërsa Flamurtari në Drenas nga Feronikeli me po të njëjtin rezultat 0:1.

Takimi derbi i kësaj jave i zhvilluar në Gjakovë ndërmjet Vëllaznimit dhe Prishtinës ka përfunduar me rezultatin e barabartë 0:0.

Rezultatet:

Vëllaznimi – Prishtina 0:0

Besa – Trepça ’89 0:1 – (autogol Papuqi)

Feronikeli – Flamurtari 1:0 – (Dabiqaj A.)

 

 

 

Të tjera