Auto&Tech

Modeli i ri i iPhone vjen me ekran më të madh, çmim më të lirë dhe bateri të madhe

Autori: Gazeta inFokus 22:30 | 20 April 2018

Apple duket vendosur për lansimin e iPhone-it më të madh ndonjëherë dhe që mund të jetë iPhone 9 Plus (ose iPhone SE 2). Pavarësisht madhësisë që shtrihet në xhepin tuaj, telefoni me sa duket nuk do të zgjasë shpenzimet në kuletën tuaj.

Sipas analistit më të besueshëm të KGI Securities, Ming-Chi Kuo, Apple po planifikon të lëshojë iPhone-in e saj të ri me një çmim prej vetëm 550 dollarësh, që përkthehet në rreth 390 euro. Kur e konsideroni që iPhone X ishte £ 999 dhe iPhone 8 erdhi në £ 699, kjo është një ofertë vërtet joshëse.

iPhone i ri masiv pritet të vijë me një ekran të fuqishëm prej 6.1 inç, duke vënë në trup 5.8 inç iPhone X, dhe modelet tjera më ekrane ende më të vogla.

Etiketa:

Të tjera