Rozë

Modelja që u bë e famshme dhe shumë e pasur nga rrjetet sociale (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 15:41 | 17 May 2018

Rrjeti social ‘Instagram’ është shëndrruar në një “parajsë” për vajzat bukuroshe , të cilat po i përdorin hiret e tyre jo vetëm për tu bërë të famshme por edhe për të pasuruar.

Shembulli i fundit i zbuluar nga mediat britanike është modelja Abigail Ratchford e cila flitet se fiton mbi 140 mijë euro në vit nga reklamimi, shkruan Infokusi.com

Ajo poston foto me të brendshme për 8 milionë ndjekësit e saj në ‘Instagram’, por ndërsa ky duket si nji veprim për t’i reklamuar format e saj, por në të vërtetë 25-vjeçarja përfiton mija euro nga reklamimi i veshjeve.

Abigail duket se është ndër më të paguarat, jo vetëm për shkak të hireve të saj super seksi por edhe për shkak të numrit të madh të ndjekësve që ka në rrjetet sociale./Infokusi.com

 

Të tjera