Lajme

Momenti i përplasjes Gruevsi e Xhaferi (Video)

Autori: Gazeta inFokus 19:49 | 14 March 2018

Në seancën e sotme të Kuvendit të Maqedonisë në të cilën u miratua përdorimi i gjuhës shqipe në institucione ka pasur tensione të mëdha.

Sigurimi i Kuvendit pengoi një përplasje fizike mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi dhe ish-kreut të VMRO-DPMNE-së opozitare, Nikolla Gruevski.

Ky i fundit me partiakët e tij i ndalën disa herë mikrofonin Xhaferit, duke mos e lejuar ta kryesonte seancën.

Por megjithatë Xhaferi nuk e ndali fjalën.

Pasi përfundoj fjalën, teksa po dilte nga salla, Gruevski i doli në pritë duke mos e lejuar të kalonte.

Por Xhaferi përsëri shihet shumë i qetë, duke i kërkuar që ti lironte rrugën.

Shikoni këto momente tensionuese.

Të tjera