Sport

Mourinho kërkon nga drejtuesit blerjen e Balet dhe Griezmannit

Autori: Gazeta inFokus 22:01 | 18 November 2017

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, dëshiron të nënshkruajë me yllin e Real Madridit, Gareth Bale dhe sulmuesin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann në vitin 2018.

Djajtë e Kuq janë në kërkim të emrave të mëdhenj për të përforcuar skuadrën dhe shpresojnë të bëjnë blerje për rreth 136 milionë funtesh apo 152 milionë euro për dyshen sulmuese, Bale-Griezmann.

Ata gjithashtu kanë rihapur bisedimet me rivalët e Realit, Atleticon, për të nënshkruar me sulmuesin e rrezikshëm, Griezmann. Negociatat thuhet se u mbajtën gjatë pushimeve ndërkombëtare.

Bale pëlqehet që një kohë të gjatë nga Djajtë e Kuq
Megjithatë, kjo nuk do të ndikojë në të menduarit e Unitedit, nëse ata marrin ndonjë tregues nga Madridi se Bale, 28 vjeç, është gati të kthehet në Ligën Premier.

Ndërkohë, Unitedi nuk arriti të përfundojë një marrëveshje për Griezmannin verën e kaluar pasi lojtari kishte ndryshuar mendim në minutën e fundit.

Griezmann është i preferuari i Mourinhos!
Griezmann pastaj nënshkroi një marrëveshje të re në Atletico deri në vitin 2021, por që nga ajo kohë iu ka treguar shokëve të skuadrës se ai ka keqardhje për mospërfilljen e transferimit në Old Trafford. /Telegrafi/

Të tjera