Lajme

Mungojnë deputetët, ndërpritet seanca

Autori: Gazeta inFokus 20:17 | 17 May 2018

Seanca plenare i ka ndërprerë punimet për ditën e sotme .

Kur ishte duke u diskutuar shqyrtimi i raportit vjetor të zyrës së Rregullatorit për vitin e kaluar dhe kur ka ardhur momenti të votohet ajo është ndërprerë për shkak të mungesës së deputetëve.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli e ka ndërprerë atë ndërsa nuk dihet se kur do të vazhdojë.

Gjatë ditës deputetët kanë votuar për Ligjin për Prishtinën dhe atë për mësimdhënësit e viteve të nëntëdhjeta.

Të tjera