Kuzhina

Mushkëri pule me domate e ullinj

Autori: Gazeta inFokus 17:22 | 22 May 2018

Përbërësit
700 gr mushkëri pule
400 gr domate të konservuara
100 gr ullinj
1 kokë qepë
1 karrotë
2 thelpinj hudhre
0,5 decilitër vaj
2 decilitra supë pule
200 gr oriz
melmesa
kripë
Biber i zi

Hapat
1
Qepa dhe domatet e konservuara priten në katrorka, ullinjtë priten në rrathë, karrota grihet trash nerende, ndërsa hudhra grihet shumë imët.

2
Mushkëritë e pulës kaurdisen derisa të skuqen në vaj të nxehtë, pastaj mb, to derdhet supë pule, mbulohen dhe kaurdisen në temperaturë mesatare derisa të zbuten.

3
Në tenxhere të veçantë, në pak vaj ullir, kaurdiset qepa, shtohen hudhra e karrota, pastaj domatet e konservuara dhe ullinjtë, u hedhen mëlmesa sipas shijës dhe kaurdisen duke shtuar ujë kohë pas kohe, sipas nevojës derisa të fitohet një masë kompakte.

4
Nga fundi i kaurdisjës shtohen mushkëritë dhe të gjitha kaurdisen bashkë edhe pak.

5
Orizi zihet në ujë me kripë dhe shërbehet si garnir me mushkëritë.

6
Ju bëftë mirë!

 

Të tjera