Sport

Napolitanët e kanë me Guardiolan; ndjehen të tradhtuar prej tij

Autori: Gazeta inFokus 10:13 | 07 December 2017

Napoli nuk arriti që të fitojë ndaj Fejnordit në ndeshjen e fundit të fazës në grupe për Ligën e Kampionëve, por edhe nëse do të fitonte, tri pikët do të zhvlerësoheshin nga fitorja e Shakhtarit ndaj Manchester City-t në Ukrainë.

Por, më shumë sesa eleminimi nga Liga e Kampionëve, tifozët napolitanë janë “ofenduar” nga mënyra sesi ndodhi ky eleminim.

Para se City të zbriste në fushë ndaj Shakhtarit, Pep Guardiola bëri një deklaratë, ku siguroi mikun e tij Sarri dhe gjithë tifozët e Napolit se skuadra e tij do të hynte në fushë për të fituar në Ukrainë.

…dhe ashtu si populli thotë; “nga e thëna në të bërë, është në mes një mal i tërë”.

Etiketa:

Të tjera