Sport

NIKE ndihmon kalimin e Neymarit te Real Madridi?

Autori: Gazeta inFokus 15:44 | 13 March 2018

Gjiganti amerikan i veshmbathjeve sportive, NIKE, është gati që ta financojë kalimin e Neymarit te Real Madridi, raporton spanjollja AS.

Mbretërit aktualisht sponsorohen nga Adidas deri më 2020, por duket se përfitojnë vetëm 40 milionë euro në vit nga kompania gjermane.

Në anën tjetër, raporti pohon që Reali mund ta prishë kontratën me Adidasin këtë verë, dhe NIKE do të paguajë 105-155 milionë euro në vit, përfshirë këtu edhe atë se çfarë do të ofronin ata për ta ndihmuar transferimin e brazilianit në Santiago Bernabeu.

Etiketa:

Të tjera