Sport

Orari i Ligës së Femrave, Ligës së Dytë dhe Juniorëve e Kadetëve

Autori: Gazeta inFokus 16:33 | 17 May 2018

FFK-ja ka bërë të ditur orarin e ndeshjeve të Ligës së Femrave, Ligës së Dytë dhe Juniorëve e Kadetëve, shkruan infokusi.

LEXO EDHE: Zyrtarët e ndeshjeve të Vala Superligës dhe Ligës së Parë

Liga e Femrave – Java 25
Dukagjini – Mitrovica, e shtunë, 16:00, Klinë

Vizioni – Hajvalia, e shtunë, 16:00, Ferizaj

Intelektualet – Kosova (P), e hënë, 16:00, Gjilan

Llapi – Bazeli 2015, e diel, 16:00, Podujevë

Liria – Drenica, e hënë, 16:00, Prizren

Malisheva – 13 Qershori,

—————————————————————————————

Liga e Femrave U16 – Java 12
Intelektualet – Drenica, e shtunë 16:00

Mitrovica – Kosova (P), e diel, 16:00

Dukagjini – Bazeli 2015, e hënë, 15:00

Llapi – Malisheva, e martë, 16:00

—————————————————————————————

Liga e dytë – Grupi A             Java 34                         19-20.05.2018

Përparimi – Istogu, e diel, 16:00, Skenderaj

Besa – Dejni, e diel, 13:00, Irzniq

Rilindja e Kosovës – Dukagjini, e hene, 16:00, Gjakovë

Opoja – Dardania, e shtune, 13:30, Prizren

Lugu i Baranit – Gryka, e diel, 16:00, Baran

Ratkoci – UV Malisheva, e diel, 13:00, Ratkoc

Deqani – Dardanët, e diel, 11:00, Deçan

—————————————————————————————-

Liga e dytë – Grupi B             Java 30                19-20.05.2018

Rinia – Xërxa, e diel, 16:00, Miradi

Çeliku – Bashkimi, e shtune, 16:00, Ferizaj

Kastrioti – Arbëria, e hene, 16:00, Ferizaj

Vëllazëria – Lepenci, e diel, 16:00, Prizren

Drenoci – Sharri, e diel, 16:00, Rahovec

Ulpiana – Galaksia, e diel, 16:00, Lipjan

Vjosa – Dardana, e diel, 16:00, Shtimje

Minatori – Tefik Çanga, e shtune, 16:00, Magure

—————————————————————————————-

Superliga U19 – Java 29                                     19-20.05.2018

KEK-u – Besa, e diel, 11:00, fusha e KEK-ut

Flamurtari – Liria, e diel, 11:00, fusha e Flamurtarit

Vushtrria – 2 Korriku, e diel, 11:00, Vushtrri

Llapi – Ramiz Sadiku, e diel, 11:00, Podujevë

Feronikeli – Trepça’89, e shtune, 11:00, Drenas

Drita – Prishtina, e shtune, 10:00, Gjilan

Fushë Kosova – Vëllaznimi, e diel, 11:00, Fushë Kosovë

Gjilani – Gjakova, e diel, 11:00, Gjilan

—————————————————————————————-

Liga e parë U17 – Java 23

—————————————————————————————

L.Prizren-Vllzania, e shtunë 11:00 Prizren

Lushta-Drenica, e shtunë 15:00 Mitrovicë (sintetik)

Rilindja-Lushta, e diel 13:00 Rilindje

—————————————————————————————

Kadetët – Java 22

Besa-Feronikeli, e shtunë 11:00  Brestovik

El-Clasico-Kurda, e diel 16.00, Vushtrri

Trepca 89-Llapi, e shtunë 11:00          Riza Lushta

Ferizaj-Gjilani, e diel 11:00  Ferizaj (sintetik)

2 Korriku-Liria, e diel, 11:00

Prishtina-Drita, e shtunë 11:00   Kishnicë

 

Etiketa:

Të tjera