Lajme

Paralajmërimi i frikshëm i analistit: Kështu mund të përfundojë Vetëvendosja

Autori: Gazeta inFokus 22:11 | 12 December 2017

Analisti politik, Petrit Zogaj, ka shkruar në llogarinë e tij në Facebook, rreth zhvillmeve të fundit në VV, transmeton Gazeta Blic.

Zogaj ka shkruar se nëse vazhdon ky trend i debateve dhe shantazheve publike ndaj figurave të kësaj partie, për pak ditë kjo parti do të fillojë nga zeroja.

Shkrimi i plotë:

Per 13 vite radhazi, LVV u rrite perballe nje pushteti, qe sic preferojne ta quajne ata ‘ishte regjim shtypes’, nese vazhdon ky trendi i debateve dhe shantazheve publike ndaj figurave te saj, per 13 dite, kjo parti do te filloj nga zeroja.

E cuditshme se si eshte e mundur qe menaxhmenti i ketij subjekti politik eshte duke e toleru gjithe kete rremuj dhe kete shkarje te madhe brenda vetes duke mos bere asgje.

Të tjera