Sport

Parashikim për përballjen e Kampionëve

Autori: Gazeta inFokus 16:12 | 14 February 2018

Real Madrid dhe PSG, përballen sonte në stadiumin ‘Santiago Bernabeu’ në kuadër të Ligës së Kampionëve, shkruan infokusi.

Duke pasur parasysh peshën e madhe të kësaj përballjeje është mëse e ditur se kjo mund të jetë një përplasje me shumë tensione të mëdha në fushën e lojës.

Aktualisht skuadra e PSG -së është në formë më të mirë sesa kundërshtari i sotëm skuadra e Zinedine Zidane.

Asnjëra nga palët nuk do të dorëzohen në këtë ndeshje para se të takohen përsëri në Parc des Princes në fillim të muajit të ardhshëm, sidomos skuadra e  Real Madrid, pasi PSG do të kërkojë një rezultat pozitiv nga ky takim dhe një gol i shënuar në udhëtim do të thotë shumë për ndeshjen e kthimit.

Mungesa e konsolidimit në repartin defensiv të Los Blancos duhet të jetë shqetësim për Zidane, e cila nuk ka gjasa të ndal treshen fantastike të PSG, të përbërë nga  Neymar, Cavani dhe Mbappe.

Në anën tjetër forma jo e mirë e treshes BBC , do të ndikoj dukshëm në nesfushën dhe repartin defanzivë të Real Madridit.

FORMACIONET

Real Madrid : Navas; Hakimi, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Bale, Benzema, Ronaldo.

PSG : Areola; Alves, Marquinhos, Silva, Kurzawa; Verratti, Lo Celso, Rabiot; Mbappe, Cavani, Neymar.

Rezultati final: Real Madrid 1-1 Paris Saint-Germain

Etiketa:

Të tjera