Lifestyle

Parisi, më i bukur se kurrë nën borë (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 08:32 | 08 February 2018

Qyteti i Dashurisë është bërë i mrekullueshëm pasi reshjet e borës e mbuluan Parisin gjatë natës.

Vendet ikonë si Katedralja e Notre Dame dhe Kulla Eiffel u zbardhën krejtësisht, po ashtu si edhe kështjella e Disneyland, që ndryshoi rozën me të bardhën.

Edhe pse për turistët Parisi me borë është fantastik, për banorët e kryeqytetit francez bora do të thotë trafik i tmerrshëm.

Etiketa:

Të tjera