Lajme

PDK nuk pranon ofertat për zgjedhje të parakohshme

Autori: Gazeta inFokus 20:11 | 25 April 2018

Në emisionin “Imazh”, Deliu ka thëne se zgjedhjet nuk janë prioritet dhe PDK nuk është duke diskutuar lidhur më ketë çështje.

Sipas Deliut, partia e cila është duke diskutuar për ketë temë nuk i ka votat.

“LDK sigurisht nuk i ka votat pavarësisht se thotë se mund ta çojë vendin në zgjedhje. Po t’i kishin votat ata nuk do të ftonin tryezë për të diskutuar edhe për këtë temë”, ka deklaruar Deliu Kodra.

Ajo ripërsëriti se PDK-ja është ajo që mund ta çoj vendin në zgjedhje, por sipas saj kjo nuk është në agjendë.

Deputetja Deliu Kodra, nuk u shfaq shumë optimiste për konsensus nacional, por e vlerësoi tryezën e sotme dhe shfaqi shpresën që në tryezën e ardhshme që do të organizohet nga PDK, të ketë të paktën përafrim për tema të caktuara./INFOKUSI

Të tjera