Lajme

Pentagoni nuk planifikon ulje të nivelit të stërvitjeve në Korenë e Jugut

Autori: Gazeta inFokus 20:02 | 17 May 2018

Pentagoni njoftoi sot se nuk ka diskutim për zvogëlimin e fushave ushtarake të SHBA-së dhe të Koresë së Jugut, e cila ka provokuar zemërimin e Koresë së Veriut përpara takimit të planifikuar mes presidentit amerikan dhe atij koreano-verior.

E pyetur, nëse një ulje në fushën e ushtrimeve të ardhshme do të konsiderohet për të përmirësuar perspektivën e negociatave, zëdhënësja e Pentagonit, Dana White tha se nuk është diskutuar për këtë çështje, raporton Reuters.

Të tjera