Kuzhina

Pire me hudhër

Autori: Gazeta inFokus 16:04 | 01 December 2017

Përbërësit

4 patate
2 lugë kripë
2 gota Krem
6 copa hudhre
¾ gota kaçkavall

Hapat

1
Patatet zieni, në një tenxhere e derdhni kremën, kripën, hudhrën dhe e zieni.

2
Pasi të zihet mjaftueshëm e largoni nga zjarri dhe kremin e derdhni tek patatet e ziera.

3
Përzieni e gjithë glazurën, ia shtoni kaçkavallin dhe e shërbeni të ngrohtë.

4
Ju bëftë mirë!

Etiketa:

Të tjera