Lajme

Policia ia shpëton jetën një fëmije në qendër të Prishtinës

Autori: Gazeta inFokus 19:01 | 22 May 2018

Sot rreth orës 16:00 policia ka marrë informatë se në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë një fëmijë është duke humbur ndjenjat për shkak të asfiksonit.

Njesiti i Biciklistëve i policisë ka reaguar menjëherë dhe me shpejtësi ka arritë në vendin e ngjarjes.

Me të arritur në vendin e ngjarjes policia ka vërejtur se fëmiut i’u kishte rrotulluar gjuha duke i shkaktuar probleme me frymëmarrjen.

Menjëherë zyrtaret policor kanë filluar me dhënien e ndihmës së parë si dhe lirimin e rrugëve të frymëmarrjes së fëmiut me c’rast të njëjtit i është rikthyer frymëmarrja normale.

Me shpejtësi nga aty ai është derguar nga ana e policeve për në shtëpinë e shëndetit në qender, perderisa me pas eshte transferuar ne QKUK per trajtimin adekuat mjekesor.

Policia e Kosoves eshte e hapur dhe mirepret tendencat e te gjithe qytetareve per krijimin e reacionit te ndersjelle per afersi dhe bashkepunim.

Etiketa:

Të tjera