Lajme

Policia jep detaje për aksidentin e rëndë në magjistralen Mitrovicë – Prishtinë

09:34 | 14 July 2018 Autori: Infokusi

Katër persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur rreth orës 8:00 të mëngjesit të sotëm në magjistralen Mitrovicë-Prishtinë, përkatësisht te fshati Stanoc. Zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, ka konfirmuar për Telegrafin, se në aksident janë përfshirë tre vetura, me ç’rast katër persona kanë marrë lëndime.

“Policia ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes dhe është duke zhvilluar hetimet për ndriçimin e plotë të këtij aksidenti”, tha Zahiti, i cili nuk ka bërë të ditur për gjendjen e të lënduarëve.

Telegrafi ka raportuar më herët për aksidentin që ka ndodhur sot, si pasojë e të cilit rruga magjistrale është mbyllur për qarkullim.

Të tjera