Lajme

Presidenti Thaçi ngushëllon familjarët e luftëtarit Jetullah Qarri

17:12 | 13 March 2018 Autori: Infokusi

Presidenti Hashim Thaçi, përmes një mesazhi ka thënë se më shumë pikëllim ka marrë lajmin për vdekjen e bashkëluftëtari të tij, Jetullah Qarri.

Ai ka shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit, duke thënë se Komandant “Guri” ishte njëri nga luftëtarët më të shquar të UÇK-së.

“Me pikëllim mora lajmin për vdekjen e bashkëluftëtarit tim, Jetullah Qarri. Komandant “Guri” ishte ndër luftëtarët dhe eprorët e shquar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Familjes, bashkëluftëtarëve dhe miqve të tij, u shpreh ngushëllimet më të thella. HTH”, thuhet në statusin e Presidentit./Infokusi.com

Të tjera