Lajme

PSP sot publikon raportin e katërt të punës

Autori: Gazeta inFokus 08:34 | 15 September 2017

Prokuroria Speciale Publike dhe ekipi i prokurorëve sot do të prezentojnë raportin e katërt të punës së deritanishme.

Raporti në fjalë është për punën e bërë në muajt mars-shtator, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në raportet tjera kanë shkruar se ka me mijëra dokumente dhe audio-inçizime të gjetura të cilat janë të mbushura me fakte për krim të organizuar në Maqedoni.

PSP sipas ligjit të dakorduar nga katër partitë në Marrëveshjen e Përzhinos ka detyrim që të prezentoj raportin por jo edhe të spjegoj se pse dhe si janë futur në raport ato pjesë. /Telegrafi/

Etiketa:

Të tjera