Rajoni dhe Bota

Publikohen fotografitë e sulmuesit të New York-ut (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 23:13 | 11 December 2017

Janë publikuar fotografitë e para të kamikazit që sulmoi me eksploziv stacionin e autobusëve në New York, transmeton Klan Kosova.

Akayed Ullas 27 vjeç e kishte lidhur eksplozivin për trupi, para se të aktivizonte atë në tunelin e stacionit.

Ai thuhet të jetë inspiruar nga organizata terroriste ISIS, ndërsa sulmin e kreu në kohën kur ka më së shumti qarkullim të njerëzve, në 7 e 20 të mëngjesit.

Fotografia e shfaq atë të shtrirë të vendin ku e kreu krimin.

Të tjera