Lajme

Punëtorët e KEK-ut në Protestë

Autori: Gazeta inFokus 09:25 | 08 February 2018

Sindikata e Re Korporata Energjetike e Kosovës, ka bërë me dije se të enjten do të protestojnë për ngritën e pagave të punëtorëve të KEK-ut, të premtuara nga Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, gjatë fushatës elektorale.

Këta punëtor kërkojnë që rritja e pagave të punëtorëve të bëhet në mënyrë lineare nga 100 euro, siç u ishte premtuar.

Protesta do të fillon nga sheshi “Zahir Pajaziti” për në sheshin “Skënderbeu”, në orën 12:00./Infokusi.com

Të tjera