Kuzhina

Qofte me mish pule dhe kërpudha

13:51 | 10 October 2017 Autori: Infokusi

Shije e parezistueshme !

Përbërësit: ▪ 300 g mish pule
▪ 200 g kërpudha shampinjon
▪ qepë të reja
▪ bukë
▪ 2 vezë
▪ kripë, piper, miell, thërrmija buke Përgatitja: Mishin e pulës e zieni, ia hiqni kockat dhe e bluani në blender bashkë me qepën.

Sallatë tajlandeze me mish të bardhë pule (video)
Kërpudhat i grini sa më imët që mundeni dhe i fërgoni, i bashkoni me mishin e pulës. Shtoni një vezë, pak kripë dhe tul buke të njomur në ujë dhe të kulluar. Me dorë formësoni qofte të vogla, rrotulloni në vezë të trazuar dhe në mielli (përzierje e përbashkët), pastaj në thërrmija buke dhe i fërgoni në tigan me shumë vaj

Etiketa:

Të tjera