Lajme

Ramiz Lladrovci shuan etjen me një mijë euro

Autori: Gazeta inFokus 10:38 | 22 May 2018

Përgatitjet për të përballuar temperaturat e larta tashmë i kanë bërë drejtuesit e Komunës së Drenasit.

Komuna e drejtuar nga Ramiz Lladrovci së fundi është furnizuar me një sasi të konsiderueshme të bidonave me ujë dhe me gota plastike.

Zyrtarët komunal do të kenë mundësi të pinë sa të duan ujë, pasi furnizimi është goxha i mirë.

Komuna e bëri këtë investim me paratë e taksapaguesve, e që është një shumë goxha e madhe.

Për furnizim për aparate me ujë-Bidona dhe gota Plastike, u shpenzuan 906 euro.

Në njoftimin e publikuar në ueb faqen e KRPK-s, thuhet se ofertues në këtë tender ishin tre, ndërkaq “NPT-KRONI KOMERCE”, ishte kompania që bënë furnizimin me ujë në këtë komunë./Infokusi.com

Të tjera