Lajme

Reja e Demaçit: Baca Adem është i popullit!

Autori: Gazeta inFokus 11:47 | 14 February 2018

Vizita e djeshme e Kadri Veselit tek veprimtari i çështjes kombëtare Adem Demaçi, është komentuar mjaft shumë.

Përmes një postimi reja e Adem Demaçit, Arberie Demaci ka thënë se askush të mos e shfrytëzoj për të keq atë, ngase sipas saj ai është mbetet simbol i rezistencës kombëtare dhe bashkimit kombëtare.

“Baca Adem nuk është i qeverise(pozite e opozite) baca Adem ka lind nga gjiri i popullit dhe është i popullit!

Baca Adem gjithmonë ka qene katalizator për ti shty proceset përpara mirëpo baca Adem ka dite edhe me gelltit edhe shume gjana te pagëlltitshme mirëpo gjithmonë ne emër te çështjes kombëtare.

Pas shpalljes se pavaresis se Kosoves baca Adem ka respektu dhe respekton simbolet shtetrore, mirepo pa harrur asnjehere flamurin kombetare dhe bashkimin kombetare dhe megjithe gjendjese se renduar(me shume probleme ne te folur),te vetmet fajle te plota qe i thote jane flamuri,bashkimi kombetare dhe nena Shqiperi.

Prandaj mos te hamendet askush se mund ta keqshfrytezoj ndokush bacen Adem, baca Adem eshte institucion ne vete dhe ka qene dhe mbetet simbol i rezistences kombetare dhe bashkimit kombetare”, thuhet në postimin e saj./Infokusi.com

Të tjera