Lajme

Rezultatet e votimeve për zgjedhjen e kryetarit të VV-së

Autori: Gazeta inFokus 22:01 | 21 January 2018

Në votimet për zgjedhjen e kryetarit Lëvizjes Vetëvendosje MekuliPress.info ka arritur të siguroj këto rezultate.

Besianë: Në këtë qytet kanë votuar pro z. Kurti kryetar 534 votues, një abstenim dhe kundër nuk kishte asnjë, shkruan MekuliPress.info

Malishevë: për z. Kurti votuan 333 votues, nga këto 5 votime ishin kundër.

Burim: 176 votues për, 1 kundër, 1 abstenim.

Ferizaj: 778 vota per Albin Kurtin, 4 kundër, 3 abstenime 3 të pavlefshme.

Vushtri: 457 votues për, 1 kundër, 1 abstenim.

Vitia: 760 votues për, 10 apstenim dhe 3 kundër.

Gjakova: 300 vota për, 4 kundër, 2 abstenime.

Mitrovicë: 451 për, 6 kundër, 2 abstenime 3 të pavlefshme

Gjilani: 665 votues për, 6 kundër, 2 abstenime.

Të tjera