Sport

Roma në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve

22:59 | 13 March 2018 Autori: Infokusi

Skuadra verdhekuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico” Roma është kualifikuar në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve.

Skuadra verdhekuqe ka eliminuar Shakhtarin në “Olimpico”.

Italianët fituan me rezultat minimal 1:0.

Vlera e golit si mysafir në humbjen 2:1 në Ukrainë, kualifikoi ekipin kryeqytetas.

Golin e vetëm dhe të fitores e realizoi Edin Dzeko.

Etiketa:

Të tjera