Sport

Roma – Shakhtar, formacionet e mundshme

Autori: Gazeta inFokus 15:49 | 13 March 2018

Janë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave  Roma dhe Shakhtar të cilat do të përballen në 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve, shkruan infokusi.

Përballja e parë e kësaj sfide kishte përfunduar me rezultatin 1:2, në favor të skuadrës nga Ukraina.

Roma – Shakhtar zhvillohet sonte me kuadër të ndeshjes së kthimit në Ligën e Kampionëve.

Tanimë janë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave.

Roma: Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Nainggolan, De Rossi, Strootman; Cengiz Ünder, Dzeko dhe Perotti.

Shakhtar: Pyatov; Butko, Ordets, Rakitskiy, Ismaily; Fred, Stepanenko; Marlos, Taison, Bernard dhe Ferreyra.

 

Të tjera